Dzień Sportu we Wrocławiu!

Już 6 czerwca 2018 r. w Hali Stulecia uczniowie wrocławskich szkół będą mieli możliwość wzięcia udziału w kolejnych obchodach Dnia Sportu!

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród uczniów, ale także integracja i stworzenie atmosfery dobrej zabawy poprzez ruch. W ramach Dnia Sportu odbędzie się VII Olimpiada „Asy Zdrowia”, do udziału w której zapraszamy 2 i 3 klasy szkół gimnazjalnych oraz 6 i 7 klasy szkół podstawowych. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizowania w 7 dyscyplinach sportowych, takich jak: piłka nożna, koszykówka, przeciąganie liny, unihokej, dwa ognie, bule oraz ringo! Organizatorzy zaplanowali także dodatkowe atrakcje w postaci: zabaw ruchowych, zadań sportowych, quizów zdrowotnych czy instruktażu pierwszej pomocy. Tradycyjnie na najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczestników wydarzenia czekać będą atrakcyjne nagrody w ramach akcji „Zbieraj punkty, łap nagrodę”. Wszyscy, zarówno zawodnicy, kibice, jak i nauczyciele, w zamian za punkty uzbierane na stoiskach z aktywnościami prozdrowotnymi będą mogli otrzymać upominki.

Podczas Dnia Sportu odbędzie się także gra terenowa skierowana także do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. „Orientuj się na sportowo”. Gra rozpocznie się od krótkiego treningu, podczas którego trenerzy wytłumaczą jak prawidłowo czytać mapę oraz zapoznają z obowiązującymi zasadami zabawy. Następnie zawodnicy drużynowo wyruszą w trasę z mapą. Założeniem gry jest odnalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych oraz poprawne wykonanie jak największej liczby zadań. Za każdy odnaleziony punkt kontrolny zawodnicy otrzymują punkty, plus dodatkowo za każde prawidłowe wykonanie zadania. Pomiar czasu, liczenie punktów oraz potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych odbywa się elektronicznie dzięki systemowi SportIdent.

Miejsce: Hala Stulecia i okolice
Data: 6 czerwca 2018 r.
Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia

ZAPISY

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

Termin: 
06.06.2018 (środa), 8.00 do 14.00