Parki ESK Emocje-Sport-Kultura

Edycja 2018 Zapraszamy NGO-sy lub osoby działające na rzecz społeczności lokalnej do zgłaszania się do poprowadzenia pawilonu kultury w roku 2018.
Zgłoszenia można wysyłać na adres: kontakt@parkiesk.wroclaw.pl

Edycja 2017 Trzecia edycja projektu Parki ESK startuje 27 maja 2017 r. W dziewięciu zielonych miejscach we Wrocławiu (w parkach, zieleńcach i na skwerach) stanęły pawilony kultury, czyli plenerowe sceny, które oddajemy w ręce mieszkańców. Każdy z pawilonów kultury będzie otwarty od 27 maja do 1 października w weekendy (soboty i niedziele) w godz. 14.00-20.00.

Dotychczasowe edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego też Parki ESK pozostają z nami. Wprowadziliśmy niewielką modyfikację nazwy: Parki ESK Emocje-Sport-Kultura, by oddać charakter wydarzeń, które dzieją się w parkach. Jednocześnie zachowujemy skrót ESK, bo jeszcze długo będziemy pamiętać o roku 2016 i Europejskiej Stolicy Kultury, którą był Wrocław.

Tak jak w poprzednich edycjach to wrocławianie są gospodarzami pawilonów kultury, od nich zależy, czy miejsca te wypełnią się spotkaniami, koncertami, wystawami, wykładami, teatrami, będą czytelnią pod chmurką czy plenerowym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu. Funkcje, jakie będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki! Projekt nie ma z góry narzuconego harmonogramu, jest tworzony spontanicznie, ale oczywiście pewne wydarzenia można zaplanować z wyprzedzeniem.

Jeśli macie Państwo pomysł na wykorzystanie pawilonów kultury zachęcamy do kontaktu: parki.esk@wroclaw2016.pl - wystarczy krótki opis wydarzenia i preferowane miejsce, przekażemy wiadomość koordynatorowi wskazanego parku.

Lokalizacje pawilonów kultury:
Park Południowy
Park Grabiszyński
Park Staszica
Park Zachodni
Park Tołpy
Park Strachociński
Park Słoneczny na Gaju
Park w Leśnicy
Polana na Karłowicach

Kliknij, aby poznać aktualne wydarzenia odbywające się w Parkach

Edycja 2016
W roku Europejskiej Stolicy Kultury w 11 wrocławskich parkach stanęły pawilony kultury. Od maja do października w weekendy parki pełne były wydarzeń, imprez, spotkań - samych planowanych wydarzeń było ok. 600, odwiedziło nas przeszło 25 000 osób. Mamy nadzieję, że idea parków i obecnej w nich kultury na dobre zagości we Wrocławiu.

Zobacz, co działo się w 2016 r. we wrocławskich parkach

Edycja lato 2015
Od lipca do września 2015 r. w czterech wrocławskich parkach: Południowym, Grabiszyńskim, Staszica i Jedności (Zakrzów) działały pawilony kultury wyposażone w scenę, nagłośnienie z mikrofonami, a także wygodne miejsca dla publiczności i drobny sprzęt sportowy. W tym okresie odbyło się w nich ponad 200 wydarzeń, w których wzięło udział kilka tysięcy odbiorców i wykonawców.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego, co już wydarzyło się w pawilonach