Wrocławskie Centrum Seniora

Chciałbyś wstąpić do klubu seniora w Twojej okolicy? Interesują Cię warsztaty dla osób w Twoim wieku, a może wolisz uprawiać sport? Potrzebujesz porady i wsparcia? Skontaktuj się z Wrocławskim Centrum Seniora. Wrocławskie Centrum Seniora od stycznia 2009 r. wchodzi w skład Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. Wcześniej funkcjonowało jako program finansowany przez Gminę Wrocław.

Czym zajmuje się Wrocławskie Centrum Seniora?

Bez wiedzy nie można działać – dlatego najważniejszym zadaniem Centrum jest pozyskiwanie informacji o ofercie dla seniorów w mieście: firm, instytucji, organizacji. Z drugiej strony, wiadomości te są w przystępnej formie przekazywane najstarszym mieszkańcom naszego miasta. Centrum jest więc platformą wymiany informacji. Wrocławskie Centrum Seniora prowadzi także liczne, długofalowe programy, które mają aktywizować osoby starsze. Działa na rzecz seniorów w mediach, środowisku pozarządowym i biznesowym.

Najważniejsze zadania Wrocławskiego Centrum Seniora to:

  • Prowadzenie punktu informacyjnego dla seniorów i portalu informacyjnego seniorzywroclaw.pl.
  • Tworzenie bazy klubów seniora i Uniwersytetów Trzeciego Wieku; udzielanie im merytorycznego i logistycznego wsparcia (np. przez programy warsztatów skierowanych do klubów w ramach Latającej Akademii Seniora oraz organizowanie Forum Klubów Seniora).
  • Pozyskiwanie i przekazywanie informacji o usługach skierowanych do seniorów, oferowanych przez organizacje pozarządowe, instytucje, firmy (np. o warsztatach, kursach, spotkaniach).